Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi kartı borcu taksitlendirme günümüzde herkesin mağduriyet yaşadığı kredi kartı borçları uygulanan faizlerle beraber içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Sürekli yenilenen ihtiyaçlar, alınacak ihtiyaçların taksitli satış imkanı ve ekstra giderler insanların kredi kartı kullanımını arttırıyor. Hal böyle olunca biriken borçların ödenmesi daha zor bir hale geliyor. Bu durumda alternatif olarak başvurabileceğiniz kart taksitlendiren siteler yardımınıza koşuyor. Burada güvenebileceğiniz bir firma bulmak için firmaların kaç yıllık olduğuna ve işlem ücretlerinin aşşa yukarı aynı olmasına dikkat edin. Aksi takdirde başınıza bir dolandırıcılık gelebilir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kart Taksitlendiren Siteler Güvenli mi?

Bu hizmet ile ilgili bilginiz yoksa aklınıza ilk gelecek soru; “Kredi kartı borç taksitlendirme siteleri ve firmaları güvenli mi? olacaktır.

Bilmeniz gereken ilk şey bu işlemi gerçekleştirdiğinizde yasa dışı bir olay gerçekleştirmiş olmadığınızdır. Bu hizmeti veren siteler yasal ve güvenli ayrıca sizinle yapılan teyitleşmeler doğrultusunda hizmet vermektedirler. Yani siz bu hizmetten faydalanmadan önce kaç taksit yapıldığını, aylık ne kadar ödeyeceğinizi ve hepsinden önce komple sistemin nasıl işlediği hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Sonrasında teyit vermeniz durumunda işlemler gerçekleşecek.

Kart Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Aklınıza gelecek diğer sorular ise “Kart taksitlendirme nasıl yapılır?” sorusu ve üzerinden türeteceğiniz diğer sorular olacaktır. Bu soruları ortadan kaldırmak için sistemin gelen işleyişi ile ilgili bilgi verelim:

Kredi kartı borcunuz var. Borç yükünüz arttı, ödemelerinde zorlanıyorsunuz ya da ödemelerinizin yükünü hafifletmek istiyorsunuz. Gerekçeniz hangisi olursa olsun kart borcu taksitlendirme imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey bu hizmeti sağlayan firmalardan biri ile iletişime geçmek olacak. Bu firmalar size yardımcı olmaları için ekonomiden anlayan personeller seçer. İlgili kişililer ile yaptığınız görüşmede borç tutarınız, yapılacak taksit sayısı, aylık ödeme tutarı ve firmanın cüzi bir miktarda talep edeceği komisyon miktarı üzerine anlaşma sağlanır. Onay vermeniz durumunda firma, bankaya olan borcunuzu sizin yerinize öder. Bankaya olan borcunuz kapatıldıktan sonra firma, kredi kartınızdan anlaştığınız tutar üzerinden taksitli işlem yapar ve siz firmaya olan borcunuzu da ödemiş olursunuz. Firmanın kartınızdan çektiği ücreti de taksitli halde kredi kartınıza ödersiniz.

Ayrıca bankaların faiz oranlarına göz atmak isterseniz Vakıf bank aracılığı ile destek alabilirsiniz.

 Kredi Kartı Taksitlendirme İşlemlerinin Avantajları

Taksitlendirme işlemini aracı firmalar ile yaptırdığınızda tamamen yasal yollardan işlem yaptırmış oluyorsunuz.

Banka üzerinden yaptıracağınız yapılandırmalarda kartınız kullanıma kapanır. Oysaki bu işlemde kartınızın kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Ayrıca zamanında ödeme yaptığınız için banka kayıtlarındaki müşteri profiliniz kötü performansa dönüşmeyecek. Gecikmelerden dolayı maruz kalabileceğiniz yasal işlemlerden de kurtulmuş olacaksınız.

Bu işlemin en büyük avantajı kurtulmuş olacağınız banka faiz oranları olacak. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemini bu firmalar aracılığı ile yaptırdığınız takdirde, bankanın yüzde 25’lik faiz oranlarından kurtulmuş oluyorsunuz. Bu oran göz önüne alındığında firmaya ödeyeceğiniz komisyon gözünüze gözükmeyecek kadar düşük oluyor.

Kart Taksitlendiren Firmaların Diğer Hizmetleri

Söz konusu firmalar kredi kartı borcunuzu kapatmanızı sağlarken müşterilerine bankalarla yaşadıkları diğer sorunlarda da yardımcı oluyorlar.

Bir müşteri bankadan sadece kredi kartı almakla kalmıyor. İhtiyaç büyüklüğüne göre kredi kullanımı da yapıyor. Kredi kartı borcu ödemelerinde zorlanan müşteriler gibi kredi taksitlerini ödemekte zorlanan müşteriler de bulunmakta. Bu firmalar kredi borcunu taksitlendirme imkanı da sunuyorlar. Yine düşük komisyon ve yasal işlemler ile bu hizmetten faydalanarak kredi borcunuzu da kapatabilirsiniz.

Kredi kartı taksitlendirme imkanı sunan firmalar, müşterileri için kampanyalar da oluşturuyorlar. Bu kampanyaların en dikkat çekeni ise ödemelerde erteleme sunan kampanyalar. Taksit erteleme yöntemi ile tercihinize göre 2 aydan başlayıp 4 aya varan ertelemeler ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz erteleme süreleri maddi olarak rahatlama yaşamanızı sağlıyor.